Linnad

Ressursipõhises majanduses on linnad kujundatud võimalikult paindlikuks, et võimaldada pidevat täiustamist ja muutmist. Nad on muutuvad ja täiesti integreeritud süsteemid, mis arenevad nagu elusorganism.

Jacque Fresco innovatiivse, mitmemõõtmelise ja ringikujulise linna kavandites kasutatakse kõige keerukamaid ressursse ja ehitustehnikaid, mis on saadaval.
See nõuab aga uut algust, sest meie praeguste linnade parandamine ei tasu ära seda aega, materjalikulu ja vaeva. Palju kergem ja efektiivsem on ehitada uued linnad maast madalast selle asemel, et uuendada vanu.

Ringlinn võimaldab kõige efektiivsemat ressursikasutust, liikumisviisi ning üldist funktsionaalsust vähima energiakasutuse juures. Geomeetriliselt elegantne ringikujuline asetus tagab kõige kõrgema elatustaseme ja kõige produktiivsemad ning efektiivsemad lahendused.

Kõige välimine ring on mõeldud looduskesksele puhkamisele ning hõlmab endas lopsakaid aedu ja parke matkamiseks ning muudeks välisteks tegevusteks.

Järgmisena tuleb põllumajandusvöö, mis kasutab ära nii välis,- kui ka sisetingimused, et toitu saaks aastaringi kasvatada. Elektroonilised sondid jälgivd ja hoiavad mullatingimusi, sealhulgas veetaset, toitainetejaotust ning teisi tunnuseid.

Seespool annavad 8 rohelist sektorit kogu linnale energiat taastuvatest energiaallikatest. Kuigi need energiaallikad on piirkonnapõhised, hõlmavad nad endas geotermilist, tuule- ja päikeseenergiat, samas kui veeläheduses olevad linnad kasutavad laine- ja loodeteenergiat.

Nendest rohelistest aladest suurim on elamuvöö.
Majad on ehitatud ekstrusiooni ning teiste kõrgtehnoloogiliste prefabrikatsiooni meetodite abil. Kivi ja puidu kokkusobitamise aeg on möödas. Tuleviku ehitised on peaaegu ühes tükis välja pressitud. Kõik majad ja korterikompleksid on ühtlasi ka isetoimivad süsteemid. 
Uute hoonete välispind toimib kui päikesepaneel, mis muudab päikesekiirguse otse elektriks. Majad on tulekindlad, vajavad vähe hooldust ning on vee- ning teiste loodusmõjutuste kindlad.

Elamupiirkonnast edasi tuleb haridus-, teadus-, ja uurimiskeskused ning koostootmis- ja jaotusjaamad. Automatiseeritud varude süsteem seob jaotusjaamad ja tootmisjaamad omavahel koordineeritult ning efektiivselt.

Linna keskmes on kuppel, kus on keskne küberneeritud süsteem, mis on ühtlasi linna aju ja närvisüsteem. 
See koosneb arvutijuhitud keskkonnajälgimisest satelliitide ja sondide abil, mis hõlmab kõiki  linnu. Süsteem juhib ja jälgib elektrooniliselt kaupade tootmist ja jaotust, samas kontrollides keskkonnategureid süsteemisiseselt. Keskkonnast tagasiside saamist rakendatakse kogu linnakompleksil. Nii saab tagada tasakaalus majanduse ilma ülejääkide ja jäätmeteta. Süsteem kindlustab, et üheski linnas poleks probleemi või mingit materjali puudust, samal ajal reguleerib suuremaid protsesse, mis puudutab linnu ja keskkonda tervikuna.

Jäätmete ümbertöötlemine ning muud vajadused paiknevad linna all ning kasutavad kõige arenenumaid ja puhtamaid tehnoloogiaid.


On ka teistsuguse kujundusega linnu nagu täiesti kinnised linnad ja vee-alused linnad.



















Sellest hoolimata on iga kujuga maailma linnad omavahel tihedalt seotud ülemaailmses süsteemis.